MALATYA 18 °C
En Düşük 12 °C
En Yüksek 27 °C
Karakter Boyutu :
Kale'ye bayan aday

Kale'ye bayan aday

10 Şubat 2009 10:55 SalıCumhuriyet Halk Partisi (CHP), Malatya'nın Kale ilçesinde Hatice Şimşek'i belediye başkan adayı olarak gösterdi.


CHP'nin Malatya'daki tek bayan belediye başkan adayı olan Hatice Şimşek, Kale’de yaşayan ve ilçeyi çok iyi bilen biri olarak, yönetime aday olduğunu söyledi.

Şimşek, Cumhuriyet Halk Partisi'nin kendisine kapılarını açmasından dolayı büyük onur duyduğunu belirterek, "CHP bana kapılarını açarak, büyük bir destek verdi. Sayın milletvekilimiz Mevlüt Aslanoğlu'nun da desteği oldu. Bende oluşturmuş olduğum projeler ile Kale'ye en iyi hizmeti vermek istiyorum" dedi.

Kale ilçesinin içme suyu ve alt yapıda önemli sorunlarının bulunduğuna dikkat çeken Şimşek, "İlçemizde ilk olarak vatandaşlarımızın rahatça içme suyundan faydalanması için çalışacağız. Halen asfalt olmayan köylerimiz var, biz bu sorunları da çözmek istiyoruz. Kale ilçemize Kale Meslek Yüksekokulunu kazandırmak için projelerimizi hazırladık. Ayrıca, ilçemizin spor faaliyetlerine de önem vererek, Kalespor'u kurmak istiyoruz.

Ayrıca, ilçemizde sahil şeridi var. Biz bu doğal güzelliği de iyi projelerle işleyerek, ilçemize katkı sağlamak istiyoruz. Bunun yanında "Sincap Evleri" projemiz var. Bu proje kapsamında ilk etapta 20 tane tek katlı ve ahşaptan oluşacak, iç dizaynı ise konforlu olacak evler yapacağız. İnsanlar şehir ortamından uzaklaşarak, doğayla iç içe güzel vakit geçirecekler" diye konuştu.

Şimşek, Kale Belediye Başkanlığına talip olduklarını ve destek beklediklerini ifade ederek, "Kaleli olmam ilçe için büyük avantaj. Kale de yetiştim ve ilçeye gerekli olan her şeyi biliyorum. Tabi ilçe sakinleri de benim aday olmamı mutlulukla karşıladı. Bizde projelerimiz ile vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

Şimşek, bayan aday olarak, vatandaşlarında yoğun ilgisiyle karşılaştığını belirterek, "Bayan olarak cesaretimden dolayı vatandaşlardan olumlu yönde eleştiriler alıyorum. Özellikle bayanlar bu konuda benimle gurur duyduklarını söylüyorlar. Ben de Kaleli bir bayan olarak onur ve gurur duyuyorum" dedi

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (2544) defa okunmuştur.

MALATYA / KALE - HABERLERİ